Wybór miejsc noclegowych dla gości - na co zwrócić uwagę?

Wybór miejsc noclegowych dla gości - na co zwrócić uwagę?

Kiedy szukamy lokalu weselnego najczęściej kierujemy się takimi kryteriami jak wygląd miejsca, kuchnia, koszty, otoczenie oraz odległość od kościoła, w którym odbywa się ślub. Pamiętajmy jednak, że miejsce musi odpowiadać ilości zaproszonych gości oraz powinno dysponować szeroką bazą noclegową. O czym należy pamiętać wybierając pokoje dla gości?

W sytuacji jeśli na wesele zapraszamy wielu gości z zagranicy lub z daleka, powinniśmy koniecznie zadbać o pokoje. Nic przyjemnego w tym, aby w środku nocy szukać na gwałt transportu. Obecnie hotele organizujące wesela oferują kompleksowe usługi, w ramach których można wynająć pokoje noclegowe po atrakcyjnych cenach.

Dla kogo pokój?
Noclegi przede wszystkim powinniśmy wynająć dla gości z daleka, ale jeżeli robimy również poprawiny to wówczas bardzo miło byłoby zapewnić nocleg dla większej ilości gości. Należy przyznać, że możliwość noclegu w miejscu, w którym organizujemy wesele jest bardzo wygodną sytuacją. Warto również zauważyć, że mając możliwość spania na miejscu goście nie zaczną zwyczajnie opuszczać wcześniej przyjęcia, tylko dlatego że mieszkają troszkę dalej i nie chcą wracać zbyt późno. Organizując pokoje noclegowe masz pewność, że wszyscy będą bawić się do białego rana.

Ile osób będzie potrzebować noclegu?
Wybierając odpowiedni hotel z bazą noclegową musisz określić dokładnie ilu osobom należy zagwarantować pokój. Kiedy znasz odpowiedź możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej sali. Całościowy charakter wesela ma w dużej mierze wpływ na to, gdzie odbędzie się przyjęcie. Może to być sala zamkowa lub pałacowe komnaty, w dworku lub w stylowej restauracji. Jeśli organizujesz wystawne wesele, nieładnie będzie położyć gości w najbliższym tanim motelu. Wasi goście mają czuć się dobrze się zarówno na weselu, jak i w hotelu.

O czym pamiętać?
Inne będą pokoje dla rodzin z dziećmi, inne dla osób starszych, inne dla młodych przyjaciół. Zadbajmy o to, aby osoby starsze miały zapewnione wszelkie wygody, a rodzice z dziećmi dostateczną przestrzeń oraz łazienki. Jeśli hotel jest duży, dobrze gdy pewne pokoje są dalej sali – nie chcesz żeby wasza babcie czy rodzice spali tuż obok imprezy. Takie pokoje możesz zostawić dla młodych i wytrawnych imprezowiczów, którym muzyka nie będzie przeszkadzać.

Ambroży fusion

opis autora

Poradnik dotyczący organizacji wesela, wyboru sali weselnej oraz tego na co warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca noclegowego dla gości weselnych. 

ul. Długa 23, Kraków

802 692 458

kontakt@hotelspt.com.pl