Wesele w Krakowie i okolicach. Polecane hotele dla gości weselnych

Wesele w Krakowie i okolicach. Polecane hotele dla gości weselnych

Kraków to idealny wybór na wesele. Historyczna stolica Polski pełna zabytkowych kościołów i kamienic zauroczy każdego, a przyjęcie weselne w tym mieście na pewno będzie niezapomnianym doświadczeniem. Oto krótki przegląd najlepszych i najbardziej niezwykłych sal weselnych w Krakowie i okolicach.

Kraków to nie tylko starówka. Równie wyjątkowe są jego okolice. Oto wybór 4 miejsc z czego każde położone w innej części miasta wyróżnia się czymś innym. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Pałac Radziwiłłów w Balicach
Ten położony wśród ogrodów i starego parku pałac jest miejscem magicznym. W XVI wieku, należące do rodu Bonerów podkrakowskie Balice stały się miejscem, gdzie postawiono ich rodzinną rezydencję. Przez lata gościły tu wybitne osobistości życia politycznego i kulturalnego ówczesnej Polski. Od początku XIX wieku pałac należał do rodu Radziwiłłów. Otoczony malowniczym parkiem, utrzymanym w stylu eklektycznym, z elementami polskiego baroku, przynależy obecnie do krakowskiego Instytutu Zootechniki. Jest to idealne miejsce na wytworne wesele w staropolskim klimacie.

Grupa Hoteli Kazimierz
Położona w centrum dawnego miasta żydowskiego – Dzielnicy Kazimierz – grupa hoteli wyróżnia się wyjątkową lokalizacją, co ułatwia zwiedzanie najważniejszych punktów zabytkowego Krakowa. Urokliwe kamieniczki budują kameralną atmosferę i gwarantują niepowtarzalny klimat Kazimierza, który przyciąga swoją tajemniczością, oryginalnością i nocnym życiem.

Kopalnia Soli w Wieliczce
Podziemne sale tego wyjątkowego miejsca są niezwykłym wprost miejscem na zorganizowanie ślubu i wesela. Podziemne jeziora i wyrobiska, wykute w skale kaplice, rzeźby i płaskorzeźby, pełne elegancji i tajemniczości podziemne komory, stanowią bajkową oprawę dla niezapomnianej uroczystości. Kopalnia Soli w Wieliczce to absolutnie unikatowy obiekt, którego specyfika pozwala na organizację ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego. Co więcej, obiekt zapewnia również gościom nocleg. Takiego wesela nikt nie zapomni!

Folwark Stara Winiarnia
Ten obiekt historyczny znajduje się w kamiennych zabudowaniach folwarcznych pamiętających XVI wiek. Położony 50 km na południe od Krakowa, w malowniczej miejscowości Mszana Dolna będzie idealny dla kameralnej imprezy w otoczeniu natury. Wewnątrz starych murów jest ekskluzywny hotel, dwupoziomowa restauracja oraz magiczna winiarnia.

Ambroży fusion

opis autora

Poradnik dotyczący organizacji wesela, wyboru sali weselnej oraz tego na co warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca noclegowego dla gości weselnych. 

ul. Długa 23, Kraków

802 692 458

kontakt@hotelspt.com.pl